powrót do menu

Oszczędność energii i odbijanie promieni słonecznych

Aluminium know-how to jest sekret skutecznego cieniowania - czy jesteś w Holandii czy w Meksyku. Ekrany aluminiowe zapewniają wymagany poziom odbijania energii słonecznej, a do powstającego pomiędzy nimi powietrza dodajemy chłodzenie. Niektóre ekrany można połączyć tak aby uzyskać wysoki poziom dyfuzji aby stymulować wzrost roślin i lepiej regulować ich temperaturę. Są słoneczne ekrany które nadają sie do większości zastosowań: wewnątrz i na zewnątrz, otwarty dach - z zawiesaanymi systemami przesuwnymi lub rolowanymi. W bardzo gorących klimatach kombinacja kilku ekranów zapewnia najlepszą kontrolę.

ILS REVOLUX

Ekran rolowany do oszczędzania energii słonecznej i cieniowania

Zaprojektowany jako wytrzymały materiał bezproblemowo działający jako ekran rolowany ILS REVOLUX. Jest kombinacją utrzymania temperatury i właściwego cieniowania. Utrzymanie energii pozwala na bardzo dobrą oszczędność energii, jednocześnie cieniowanie zapewnia eliminację silnego promieniowania w gorące dni. Dla lepszej wentylacji dostępnę są też ekrany z otwartą strukturą w wersjach F.

Ekrany wewnętrzne firmy Svensson montowane w obiektach szklarniowych i blokach foliowych polecane są do wszystkich rodzajów i typów. Ekrany są odporne na działanie UV i długo pozostają bez zabrudzeń.

REVOLUX wykonana jest z materiałów trudno palnych dlatego jest to optymalny wybór dla wszystkich instalacji z punktu widzenia bezpieczeństwa pożarowego. Spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa w branży ogrodniczej.

Dane techniczne:

ILS 10 REVOLUX
71% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
68% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
45% oszczędność energii

ILS 50 REVOLUX
39% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
35% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
55% oszczędność energii

ILS 60 REVOLUX
31% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
28% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
60% oszczędność energii

ILS 70 REVOLUX
21% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
19% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
65% oszczędność energii