powrót do menu

Oszczędność energii

Doskonałe rozwiązania do uprawy roślin w chłodniejszych strefach klimatycznych, ekrany te tego typ maksymalnie zatrzymują ciepło przy minimalnej stracie światła - zwiększając wzrostu roślin i zmniejszenie wpływu na środowisko w szklarnii w której stosowane jest ogrzewanie. Unikalna struktura dzianiny umożliwia doskonałą przenikalnośc pary, oraz małe rozmiary po złożeniu ekranów. Przeznaczone do stosowania wewnątrz szklarnii z systemem przesuwanym lub zawieszanym.

SLS 10 ULTRA PLUS

Oszczędność energii przy wysokiej przepuszczalności światła i jego rozproszeniu

SLS 10 ULTRA PLUS zapewania oszczędność energii i ciepła przez całą dobę przy wysokiej przepuszczalności światła I optymalnym jego rozproszeniu. Rośliny w każdym miejscu w obiekcie są bardzo dobrze zaopatrzone w światło, ich górne części chronione są przed dużym natężeniem światła słonecznego a dolne otrzymują taką samą ilość światła. Ciepło zatrzymywane w obiekcie zapewnia stabilną jego temperaturę a co za tym idzie ogranicza powstawanie rosy, co z koleji wpływa na zamniejszenie ryzyka chorób grzybowych u roślin.

Ekrany wewnętrzne firmy Svensson montowane w obiektach szklarniowych i blokach foliowych polecane są do wszystkich rodzajów i typów. Dzięki doskonałej strukturze materiału ekrany możemy maksymalnie pakietować co pozwala nam zminimalizować straty światła. Ekrany są odporne na działanie UV i długo pozostają bez zabrudzeń.

Technical data

88% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
81% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
43% oszczędność energii