powrót do menu

Oszczędność energii

Doskonałe rozwiązania do uprawy roślin w chłodniejszych strefach klimatycznych, ekrany te tego typ maksymalnie zatrzymują ciepło przy minimalnej stracie światła - zwiększając wzrostu roślin i zmniejszenie wpływu na środowisko w szklarnii w której stosowane jest ogrzewanie. Unikalna struktura dzianiny umożliwia doskonałą przenikalnośc pary, oraz małe rozmiary po złożeniu ekranów. Przeznaczone do stosowania wewnątrz szklarnii z systemem przesuwanym lub zawieszanym.

XLS 10 ULTRA REVOLUX

Ekran trudnopalny do oszczędzania energii i rozproszania światła

Idealny do oszczędzania energii w dzień i w nocy - XLS 10 ULTRA REVOLUX łączy połaczenie utrzymania ciepła o wysokim współczyniku rozproszenia i transmisji światła.

Ekran dyfuzyjny doprowadza światło do roślin pod wieloma kątami, zmniejszając to możliwość przegrzania roślin w górnych obszarach. Zatrzymując też ciepło stabilizuje temperatury - co minimalizuje występowanie rosy i ryzyko chorób grzybiczych. Ekrany wewnętrzne firmy Svensson montowane w obiektach szklarniowych i blokach foliowych polecane są do wszystkich rodzajów i typów. Dzięki doskonałej strukturze materiału ekrany możemy maksymalnie pakietować co pozwala nam zminimalizować straty światła. Ekrany są odporne na działanie UV i długo pozostają bez zabrudzeń.

REVOLUX wykonana jest z materiałów trudno palnych dlatego jest to optymalny wybór dla wszystkich instalacji z punktu widzenia bezpieczeństwa pożarowego. Spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa w branży ogrodniczej.

Dane techniczne:

83% przpuszczalność swiatła przy słonecznej pogodzie
75% przpuszczalność swiatła przy zachmurzonym niebie
47% oszczędność energii