powrót do menu

Odbijanie promieni słonecznych

Aluminium know-how to jest sekret skutecznego cieniowania - czy jesteś w Holandii czy w Meksyku. Ekrany aluminiowe zapewniają wymagany poziom odbijania energii słonecznej, a do powstającego pomiędzy nimi powietrza dodajemy chłodzenie. Niektóre ekrany można połączyć tak aby uzyskać wysoki poziom dyfuzji aby stymulować wzrost roślin i lepiej regulować ich temperaturę. Są słoneczne ekrany które nadają sie do większości zastosowań: wewnątrz i na zewnątrz, otwarty dach - z zawiesaanymi systemami przesuwnymi lub rolowanymi. W bardzo gorących klimatach kombinacja kilku ekranów zapewnia najlepszą kontrolę.

XLS F FIREBREAK

Cieniowanie i chłodzenie za pomocą jednego ekranu

Za pomoca ekranu XLS F FIREBREAK osiągamy efektywną ochronę w ciepłe, słoneczne dni, a jego otwarta struktura zapewnia dobra cyrkulację powietrza w obiekcie. Dzięki niemu w nocy wymagana dla roślin temperatura pozostaje odpowiednia, zatrzymane jest również powstawanie rosy, co z zamniejsza ryzyka chorób grzybowych u roślin.

Ekrany wewnętrzne firmy Svensson montowane w obiektach szklarniowych i blokach foliowych polecane są do wszystkich rodzajów i typów. Dzięki doskonałej strukturze materiału ekrany możemy maksymalnie pakietować co pozwala nam zminimalizować straty światła. Ekrany są odporne na działanie UV i długo pozostają bez zabrudzeń.

Każdy ekran Firebreak ma pasek niepalny o szerokości około 40 cm na każdej stronie, który to zapezpiecza rozprzestrzenianiu się ognia z ekranu na ekran. Dlateog materiał Firebreak jest dostępny w szerokości około 80 cm aby zachować poprawność przy instalacji.

Dane techniczne:

XLS 15 F FIREBREAK
50% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
47% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
20% oszczędność energii

XLS 16 F FIREBREAK
39% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
37% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
25% oszczędność energii

XLS 17 F FIREBREAK
27% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
27% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
30% oszczędność energii

XLS 18 F FIREBREAK
14% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
14% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
35% oszczędność energii