powrót do menu

Oszczędność energii i odbijanie promieni słonecznych

Aluminium know-how to jest sekret skutecznego cieniowania - czy jesteś w Holandii czy w Meksyku. Ekrany aluminiowe zapewniają wymagany poziom odbijania energii słonecznej, a do powstającego pomiędzy nimi powietrza dodajemy chłodzenie. Niektóre ekrany można połączyć tak aby uzyskać wysoki poziom dyfuzji aby stymulować wzrost roślin i lepiej regulować ich temperaturę. Są słoneczne ekrany które nadają sie do większości zastosowań: wewnątrz i na zewnątrz, otwarty dach - z zawiesaanymi systemami przesuwnymi lub rolowanymi. W bardzo gorących klimatach kombinacja kilku ekranów zapewnia najlepszą kontrolę.

XLS FIREBREAK

Oszczędność energii o cieniowanie za pomocą jednego ekranu Firebreak

XLS FIREBREAK zapewnia w ciągu dnia optymalną ochronę przed słońcem i utrzymuje przyjemny chłód w obiekcie szklarniowym lub bloku foliowym. Dzięki temu unikamy niebezpieceństwa przegrzania obiektów. Natomiast w nocy ciepło zostaje stłumione co pozwala utrzymać stały poziom temperatury przy jednoczesnej oszczędności energii. Równa temperatura pozwala na ograniczenie powstawania rosy, co z koleji wpływa na zamniejszenie ryzyka chorób grzybowych u roślin.

Ekrany wewnętrzne firmy Svensson montowane w obiektach szklarniowych i blokach foliowych polecane są do wszystkich rodzajów i typów. Dzięki doskonałej strukturze materiału ekrany możemy maksymalnie pakietować co pozwala nam zminimalizować straty światła. Ekrany są odporne na działanie UV i długo pozostają bez zabrudzeń.

Każdy ekran Firebreak ma pasek niepalny o szerokości około 40 cm na każdej stronie, który to zapezpiecza rozprzestrzenianiu się ognia z ekranu na ekran. Dlateog materiał Firebreak jest dostępny w szerokości około 80 cm aby zachować poprawność przy instalacji.

Dane techniczne:

XLS 13 FIREBREAK
60% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
75% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
49% oszczędność energii

XLS 14 FIREBREAK
56% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
53% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
52% oszczędność energii

XLS 15 FIREBREAK
46% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
43% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
57% oszczędność energii

XLS 16 FIREBREAK
36% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
34% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
62% oszczędność energii

XLS 17 FIREBREAK
25% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
24% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
67% oszczędność energii

XLS 18 FIREBREAK
14% przpuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
14% przpuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
72% oszczędność energii