powrót do menu

Dodatkowe światło

Utrzymywanie sztucznego światła wewnątrz szklarni, jest to najlepszy sposób, aby doprowadzić sąsiadów i lokalne władze do białej gorączki. Rozwiązaniem jest ograniczenie światła. Specjalna konstrukcja tych ekranów pozwala także na wymianę wilgoci i temperatury z otoczeniem. Co więcej, znajdują tutaj swoje zastosowanie ekrany REVOLUX, a są one wykonane z materiałów zmniejszających trudnopalnych. XLS rodziny SL można stosować wewnątrz szklarnii w systemach przesuwnych i zawieszanych.

XLS SL REVOLUX

Ekrany wspomagające oświelenie

Do skutecznego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i światła w nocy służy XLS SL REVOLUX. Stworzony aby spełnieniać przepisów organów i zadbać o komfort sąsiadów, jak i przyrody. W białej dolnej części ekranu zwiększa intensywność oświetlenia w obiekcie, a biały górnej części ekranu jemu zapobiega. A gdy otwory wentylacyjne są otwarte nad ekranem, jego porowata struktura pozwala na wymianę wilgoci i ciepła.

Ekrany wewnętrzne firmy Svensson montowane w obiektach szklarniowych i blokach foliowych polecane są do wszystkich rodzajów i typów. Ekrany są odporne na działanie UV i długo pozostają bez zabrudzeń.

REVOLUX wykonana jest z materiałów trudno palnych dlatego jest to optymalny wybór dla wszystkich instalacji z punktu widzenia bezpieczeństwa pożarowego. Spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa w branży ogrodniczej.

Dane techniczne:

XLS SL 95 REVOLUX W/W 5% przepuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
5% Light transmission when overcast
30% oszczędność energii

XLS SL 99 REVOLUX W/W
<0,1% przepuszczalność światła przy słonecznej pogodzie
<0,1% przepuszczalność światła przy zachmurzonym niebie
50% oszczędność energii